Coins 146 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Mezzo ducato 1702 sigle AG/A. P.R. 1 MIR 310. AG. g. 10.60 R. qBB/BB.

Coins 147 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Mezzo ducato 1702. P.R. 1 MIR 310. AG. g. 10.50 R. qBB.

Coins 148 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Mezzo ducato 1702 sigle AG/A. P.R. 1 MIR 310. AG. g. 10.55 R. qBB.

Coins 149 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Mezzo ducato 1707 sigle AG/A. P.R. 2 MIR 310/1. AG. g. 10.49 BB.

Coins 150 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Tarì 1701 sigle AG/A. P.R. 3 MIR 311. AG. g. 4.36 R. SPL/FDC.

Coins 151 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Tarì 1701 sigle AG/A. P.R. 3 MIR 311. AG. g. 4.37 R. SPL.

Coins 152 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Tarì 1701 sigle AG/A. P.R. 3 MIR 311. AG. g. 4.31 R. BB+.

Coins 153 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Carlino 1701. P.R. 5 MIR 312. AG. g. 2.06 RR. BB.

Coins 154 - Napoli. Filippo V (1700-1707). Grano 1701 sigle AG/A. P.R. 7 MIR 314. AE. g. 9.33 R. SPL.