Banner Artemide 55E
Lot # 698
Brindisi. Federico II di Svevia (1197-1250). Mezzo denaro 1244. Sp. 132; Travaini 1993 37a; D'Andrea 168. MI. 0.34 g. 14.00 mm. RRR. Mancanze del tondello. BB.