Banner Artemide 56E
Lot # 1006
Guido Poterio (XVII sec.), medico. Medaglia 1659. D/ CONSERVA ME DOMINE. Busto a destra. R/ GVIDO POTERIVS/ V MED E PHYLOSOPH/ DOCTOR/ LVDOVICI XIIII/ REG CHRISTIANISS/ E IOANNIS CASIMIRI/ POLON E SVEC REG/ CONSILIAR ILLIVS/ VTRIVSQ MEDIC/ ROMAE 1659. Museo Mazz. p. 77. AE. 40.00 mm. RR. Fusione successiva. SPL.