Asta LIVE: https://nomisma-aste.bidinside.com/la/login.php
Clemente XI (1700-1721) Giulio An. V - Munt. 118 AG (g 3,06) R Stupenda patina di monetiere. Ex asta Kunst und Münzen XXI Lugano del 15/05/1980, lotto 671. SPL-FDC