Banner Artemide 62E
Lot # 804
Messina. Ruggero II (1105-1154). Doppio follaro, 1127-1130. Sp. 53; Travaini 1995 175; D'Andrea-Contreras (Normans) 206. AE. 5.50 g. 22.00 mm. Patina verde. BB.