Banner Artemide LVIII
Lot # 884
Carlo Emanuele III (1730-1773). Scudo nuovo 1756 Torino. MIR (Savoia) 946b; Biaggi 811b; Sim. 33. AG. 34.90 g. 44.00 mm. R. Patina riposata. BB/BB+.